Sema Gökırmak


Sanırım yaşamı anlama yolunda insanla, doğayla, evrenle ve toplumla ilgili öğrenmeye çalıştığım ve yaşadığım ne varsa, yani ‘YOL’ beni buraya getirdi ve yoga ile buluşmamı sağladı.:) Bu yolda bana öğretmenlik eden bir çok kişi, olay ve alan oldu. 2014’te yoga ile buluşmamdan sonra benliğim, bedenim, geçmiş ve gelecek ile ilgili değerlendirmelerim, ilişki içinde olduğum insanlar, hayvanlar, doğaya bakış açım, ve parçası olduğum evreni algılayış şeklim giderek farklılaştı.

 

Bu süreç, paylaşma isteği beni 2016’da eğitmenlik eğitimine başlamam için cesaretlendirdi. 6 aylık bir eğitim süreci ve Nisan 2017’de katıldığım 12 günlük dönüştürücü bir inziva sonrasında Yoga eğitmenliği sürecim başladı.. Sonrasında 2017 yılının son ayında iki farklı eğitime katılarak HİS Federasyonun 1. Kademe eğitimini ve 2-7 yaş Çocuk yogası eğitmenlik eğitimlerini tamamladım.

 

Ne mutlu bana ki; Yoga Bilimi’ni hem kendi gelişimim için öğrenci olarak, hem de bir araya geldiğim ruhlarla paylaşarak eğitmen olarak uygulayabiliyorum. İçimdeki şükran, teşekkür, sevgi, merhamet ve bütüne duyduğum saygı yoga ile birlikte giderek büyüyor ve daha derinlere kökleniyor.

Yoga hepimizin içinde olan potansiyeli gerçekleştirme, aynı zamanda da gerçekten ihtiyaç duyduğumuz ne varsa onu anlama ve yaratma gücüne sahip. Ben de pratiklerimi; Asanalar, Pranayama nefes teknikleri, Konsantrasyon, Mantralar, Ses Meditasyonları ile; sahip olduğumuz bu potansiyele, güce, asıl benliğimize, merkezimize, özümüze doğru bir keşif yolculuğuna dönüştürmeye çalışıyorum. 

 

‘Güçten dengeye; Yüzeyden derine..’ mantrasını aklımdan hiç çıkarmadığım yoluculuğuma Antalya Yoga ailesindeki değerli  eğitmen arkadaşlarım ve sizlerle devam dedeceğim için de mutluluk duyuyorum. Buluşmak ve paylaşmak dileği ile..