Esin Unan


Yogayla yolumun kesişmesi 2008 yılında İstanbul’un yoğun şehir yaşamında bir nefes alabilmek için girdiğim arayışlar sonucu oldu. Hayatın akışı içinde dönem dönem ara versem de yoganın bedenime, zihnime, hayatıma yansıyan iyileştirici ve dönüştürücü etkilerini deneyimledikçe, yolculuğum da derinleşti.


Neval Aras ile 200 saatlik Temel Yoga Eğitmenlik, 100 saatlik İleri Seviye Yoga ve Yoga Anatomi eğitimlerimin ardından, Başak Deepak Yüksel ile Çocuk Yogası Eğitmenlik eğitimimi tamamladım. Berra Sertel ile 100 saatlik Yin Yoga Hocalık eğitimi de bu yolda bana yepyeni kapılar açtı. Birçok değerli hocanın Kundalini Yoga, Nefes, Meditasyon, Akro Yoga gibi atölye çalışmaları ve dersleriyle kişisel pratiğimde ve hocalığımda ilerlerken uyanışlarla dolu bu mucizevi yolun beni daha nerelere taşıyacağını merakla bekliyorum.


Antalya’nın en köklü yoga stüdyosu olan Antalya Yoga’nın samimi ve güzel enerjilerle dolu atmosferinde, yolu yogayla kesişenlerin bireysel yolculuğundaki dönüşümlerini izlemekten, paylaşmaktan ve derslerim aracılığıyla bu yol için onlara ufak da olsa bir alan açmaktan büyük mutluluk duyuyorum.